Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením udělily už popáté ceny Duhová křídla těm, kteří mají za sebou výjimečnou práci v sociálních službách. Poskytovatel sociálních služeb roku se stala farma Apolenka ze Spojila, mezi profesionály vybrala porota Gabrielu Bělkovou z rehabilitačního centra Lentilka v Pardubicích, mezi dobrovolníky a filantropy zvítězil František Švadlenka ze Svazu invalidů a zvláštní cenu za celoživotní práci obdržela Miluše Horská, ředitelka školy Svítání.

„Všem bych chtěl nesmírně poděkovat za jejich práci, neustálou energii a nápady, které do ní přinášejí. Díky nim se posouváme dopředu s kvalitou služeb i s pochopením individuálních potřeb příjemců. Protože i pomáhat se musí umět. Někdy to chce i velkou empatii a trpělivost, vše nejde tak rychle, jak bychom si představovali, ale rozhodně díky takto zapáleným lidem děláme v sociálních službách velký pokrok,“ řekl radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. Ten letos udělil i jednu speciální cenu navíc: „Patří Tomáši Rybičkovi, který je obyvatelem Domova pod hradem Žampach. Přes své velmi vážné postižení nádherně maluje štětcem v ústech a nyní stojí i za filmem Tomáš, který se stal nejlepším filmem mezinárodního filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival 2017,“ dodal Pavel Šotola.


Slavnostní odpoledne v pardubickém ABC klubu doprovodila vystoupení klientů sociálních služeb z celého kraje, které vybrali organizátoři z celoročního festivalu Pod duhovými křídly. „Představili se tanečníci z Domova sociálních služeb Slatiňany, s pohádkou ze života včelích medvídků přijely děti z lanškrounské speciální základní školy, horu energie přivezla mládež z nízkoprahového klubu Díra ze Svitav, náladu zklidnili s úsměvem, písničkou a texty Jiřího Suchého senioři z Heřmanova Městce. S motýlím tancem nás potěšili tanečníci z Oblastní charity v Poličce a Denní stacionář Slunečnice z Pardubic předvedl, jak Karel nese čaj. Na závěr zahrála všem účastníkům folk-folklórní kapela Trdlo, která letos slaví už 35 let na pódiu,“ informovala Radka Svatošová z krajské pobočky Národní rady osob se zdravotním postižením.

Ocenění:

Poskytovatel sociální služby
Apolenka z.s.,
Apolenka již dlouhá léta poskytuje hiporehabilitaci i  pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Pracovníci Apolenky mají ke svým klientům velmi profesionální i lidský přístup. V areálu Apolenky nacházejí zázemí i ostatní členové pečujících rodin. Apolenka je tedy ideálním místem pro integraci.

Profesionál
Mgr. Gabriela Bělková
Ředitelka integrační školky a rehabilitačního centra LENTILKA se zasloužila o rozvoj pracovišť pro děti s postižením od raného věku včetně služby sociální prevence. Velkou zásluhu má na vzniku a rozvoji služeb pro cílovou skupinu osob s diagnózou PAS-poruchy  autistického spektra, intenzivně se věnuje regionální a krajské sociální politice pro osoby s postižením.

Dobrovolník/Filantrop
František Švadlenka
Pan Švadlenka je dlouhodobý dobrovolný funkcionář STP. I přes své vlastní zdravotní problémy si vždy najde čas na práci pro druhé. Od roku 1991 organizoval a vedl rekondiční pobyty, je členem krajského výboru Národní rady osob se zdravotním postižením Pardubice a v roce 2006 byl zvolen předsedou krajské organizace STP pro Pardubický kraj. Od roku 1979 pracoval ve Svazu invalidů, kde od roku 1981 do roku 1988 vykonával funkci předsedy.

Zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením
Mgr. Miluše Horská
Paní Horská je člověkem, který celý svůj život pracuje ve prospěch osob se zdravotním postižením. Díky jejímu pracovnímu nasazení funguje již 25 let škola, která za jejího působení skoro desetinásobně zvýšila svou kapacitu. Škola si zachovala velmi osobní přístup k žákům, a jejich rodičům. Velký dík jí patří za propojování světů lidí s handicapem a ostatní populace.

Cena Pavla Šotoly
Tomáš Rybička
Tomáš Rybička je obyvatelem Domova pod hradem Žampach. Mimořádné ocenění radního Pavla Šotolya dostal za vítězné video z mezinárodního filmového festivalu Mental Power.