Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Pardubice – Pozitivní atmosféra, velké množství účinkujících souborů všech věkových kategorií a přeplněný sál klubu ABC v Pardubicích. Tak probíhal 3. ročníku festivalu Pod Duhovými křídly ve čtvrtek 27. dubna.  Lidé se zdravotním postižením zde každoročně mohou předvést svá vystoupení a i letos tak činili důstojně a s radostí.

IMG_2614Zpestřením letošního festivalu byly módní přehlídky návrhářek Jany Novákové, Lenky Frydrychové a René Jetmarové. Jako modelky a modelové – profesionálně upraveni kadeřnicemi a kosmetičkami ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích – vystoupili opět děti a dospělí se zdravotním postižením.

O přestávce se konaly zážitkové semináře pod taktovkou TyfloCentra Pardubice a Křižovatky handicap centrum, na kterých si diváci mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, mít zdravotní handicap.

Festival Pod duhovým křídlem se dvěma regionálními koly v Poličce a v Pardubicích je ukázkou toho, co senioři, děti a dospělí se zdravotním postižením nacvičili a hlavně toho, že dokážou žít kulturou a radovat se. Na těchto regionálních kolech je přítomná také porota, která z vystupujících souborů vybere tři, které svá vystoupení předvedou na podzimním galavečeru spojeném s udílením cen Duhové křídlo.

IMG_2618Tuto akci pořádá Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením. Na regionální úrovni Pardubického kraje jde o nejvyšší ocenění za práci v sociální oblasti pro lidi se zdravotním postižením. Ceny jsou udílené v několika kategoriích, a to:

  • Profesionál
  • Dobrovolník/Filantrop
  • Poskytovatel sociálních služeb
  • Zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

 

Letošní slavnostní udílení cen se uskuteční 11. října 2017.