Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Polička (10. 3. 2016) – Domov na zámku Bystré a Tylův dům v Poličce uspořádaltento týden 9. ročník přehlídky kulturních vystoupení klientů sociálních zařízení s názvem Život je jen náhoda. Diváci ze základních i středních škol města s velkým zájmem zhlédli celkem devět vystoupení od hudebních, po taneční a dramatická. Porota Pardubického kraje a Národní rady osob ze zdravotním postižením z nich vybírala tři účastníky závěrečného galavečera Duhového křídla, tedy vyhodnocení nejlepších jednotlivců, zařízení a dobrovolníků v sociálních službách. Ten se letos uskuteční 20. září ve Svitavách.

Festival v Poličce má zavedený název Život je jen náhoda a vloni se mu narodil bratříček i v západní části kraje, kdy na přehlídce Pod duhovými křídly 25. dubna 2016 v Pardubicích své umění představí další uživatelé sociálních služeb.„Smyslem je představit veřejnosti činnost lidí se zdravotním postižením a ukázat, že pod dobrým vedením dokážou báječné věci i v umělecké oblasti,“ řekl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola, pod jehož záštitou se festival koná. Poděkoval také skvělému publiku, jehož potlesk byl pro klienty sociálních zařízení tím nejlepším poděkováním.

Spolupořadatel festivalu, ředitel Domova na zámku Bystré, Ivo Musil potvrdil, že toto setkání přináší obohacující zážitky oběma stranám, na jevišti i v hledišti: „Pořádáme tuto akci hlavně kvůli mladým lidem v Poličce a okolí, aby poznali, že lidé v domovech žijí kulturou, dobrou náladou a zábavou. Jsem jim vděčný za to, že tady každoročně vytvoří velmi spontánní atmosféru.“

Velmi těžkou roli měla porota, která vybírala účinkující na galavečer Duhového křídla. „Oceňuji, že jste do všech vystoupení vložili spoustu práce, energie i nadšení, bylo to vidět ve všech devíti programech,“ řekla za porotu Radka Svatošová z Národní rady osob se zdravotním postižením. Ve Svitách se tedy znovu představí andělé ze Žampachu a zpěváci z Bystrého a z Anenské studánky. Cenu poroty dostalo dramatické zpracování Dvanácti měsíčků z Domova na hradě Rychmburk.

Anenská studánka 2 ceny 4Bystré 2 Svitavy DNR 1

Slatiňany DSS 3 Žampach Ginko 16 Rychmburk - O 12 měsíčkách 2 vyhlášení Radka Svatošová