Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Duhové křídlo je ocenění pro organizace, jednotlivce a dobrovolníky pracující v sociálních službách či ve prospěch osob se zdravotním postižením, kteří usilují o zlepšení jejich životních podmínek a pomáhají při odstraňování společenských i jiných bariér.

Nedílnou součástí ceny Duhové křídlo je festival Pod duhovými křídly, jehož regionální kola nabízejí přehlídku a vystoupení uživatelů sociálních služeb či organizací osob se zdravotním postižením. Účastníci festivalu a diváci z řad nejen laické veřejnosti tak mohou zažít velmi různorodá představení a především spontánní a příjemnou atmosféru.

Cena Duhové křídlo je na regionální úrovni Pardubického kraje nejvyšším oceněním za práci v sociální oblasti pro lidi se zdravotním postižením. Ocenění se uděluje ve 4 kategoriích a nominace se může zúčastnit každý občan Pardubického kraje prostřednictvím webových stránek www.duhovekridlo.cz.

Název Duhové křídlo dostala cena podle kachle – fyzické podoby ceny, kterou navrhl a ve svém ateliéru v Brozanech vyrobil a daroval architekt Miroslav Chaloupka. A proč má podobu zrovna duhového křídla? „V duze cítím určitý optimismus a škálu života, jsou v ní všechny barvy, které nás potkávají a míjejí tak, jak jde život sám. Motiv duhy jsem rozvinul do tvaru křídla, které nás nadnáší. Na kachli jsem jej umístil špičkou nahoru. Utíká ven do vesmíru, překonává formát, překonává tíži zemskou,“ uvedl Miroslav Chaloupka.