Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Pardubice (25. 9. 2015) – Barvami duhy září keramická plastika, kterou Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) a Pardubický kraj ve středu 30. září ocení organizace a jednotlivce působící v sociálních službách a ve prospěch zdravotně hendikepovaných. Letošní už třetí ročník udělování Duhového křídla bude provázet nabitý program, který začne v 15 hodin v pardubickém ABC klubu.

 

„Na regionální úrovni je Duhové křídlo nejvyšším oceněním za práci v sociální oblasti a pro lidi se zdravotním postižením. Cenou je nejenom samotná plastika, ale i slavnostní předávání. Letos je přichystán bohatý program, ve kterém předvedou nejzajímavější vystoupení klienti poskytovatelů sociálních služeb nebo organizací osob se zdravotním postižením,“ sdělil krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu.

 

V programu Duhového křídla vystoupí taneční soubor Amare ze základní a praktické školy Svítání, vlastní básně přednese Růžena Smetanová z Domova pro seniory Dubina, tanec s křídly bohyně Issis předvedou členky Svazu postižených civilizačními chorobami ze Svitav, úryvek z představení Mrazík zahrají klienti Domova na hradě Rychmburk, představí se i stepařský kroužek z Domova sociálních služeb Slatiňany a kapela Barbušáci z Domova pod hradem Žampach.

 

Patronkou akce je Lenka Filipová

Podrobnosti dodává organizátorka a krajská koordinátorka NRZP ČR Radka Svatošová: „Vystoupí také Lenka Filipová, která se stala patronkou celé akce. Skvělou atmosféru předávání slibuje i moderátorská dvojice Táňa Fišerová a Josef Pejchal.“ Zazní také píseň složená Janem Škarkou s názvem Co je normální, která se stala neformální hymnou Duhového křídla.

 

Porota letos vybírala z 37 návrhů. Ocenění se předává v několika kategoriích: dobrovolníci, profesionálové, poskytovatelé sociálních služeb a zvláštní cena za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Autorem keramických kachlí s motivem duhy a křídla je akademický architekt a výtvarník Miloslav Chaloupka.