Zpět na začátek

PATRON DK

PAVEL ŠOTOLA
Patronem Duhového křídla je pan Pavel Šotola

Organizátoři akce

Partneři akce

Po delší odmlce způsobené covidovou situací se letos uskutečnil v prostorách ABC klubu v Pardubicích festival „Pod duhovými křídly“, kde svá kulturní vystoupení předvádějí klienti sociálních služeb v kraji. Akce se konala ve spolupráci Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením pro Pardubický kraj.

„Naposledy jsme se takto sešli v roce 2019, proto jsme zjišťovali, jaký mají poskytovatelé sociálních služeb o festival zájem. A ukázalo se, že enormní. Všude, kde se zabývají aktivizací klientů, se chtěli po nějaké době pochlubit tím, co společně nacvičili, a jak se jim to povedlo. Přijelo celkem asi 180 lidí od těch školou povinných až po téměř stoleté seniorky a všichni se vzájemně podporovali při jednotlivých vystoupeních,“ uvedl Pavel Šotola, radní pro sociální péči a neziskový sektor, pod jehož záštitou se akce konala.

Smyslem akce je setkání uživatelů nejrůznějších sociálních služeb a různých cílových skupin, které v krátkém programu ukáží, jak dokáží žít kulturou, dobrou zábavou a že se nebojí vystoupit i na podiu. Letošní program regionálního kola byl opravdu velmi pestrý. K vidění byla nejrůznější taneční vystoupení, muzikál, zazněly známé melodie, populární písně i rytmy bubnů. Sál ožil při závěrečné společné písni „Co je normální“. Naplněný sál, pohodová atmosféra a rytmické tóny nenechaly lhostejné žádného z účastníků či diváků. Vystoupení opravdu „chytla“ za srdce a doslova rozezpívala téměř každého.

„Velká poklona a poděkování samozřejmě patří všem. Jak účinkujícím, tak těm, kteří se na zdařilých vystoupeních podíleli přípravou a s klienty pilně nacvičovali… Obdivuhodně a brilantně vypilovaná vystoupení měla nejen vysokou úroveň a byla nabitá energií, především však byla milá, vlídná a lidsky hřejivá,“ dodal Pavel Šotola, který také připomenul možnost nominovat na cenu Duhové křídlo 2023.

Nominace na cenu Duhové křídlo 2023

Již jen do konce června 2023 může podávat veřejnost nominace do 11. ročníku ceny Duhové křídlo – nejvyššího ocenění Pardubického kraje a Národní rady osob se zdravotním postižením Pardubického kraje v sociální oblasti. Každý může touto cestou ocenit záslužnou práci v sociálních službách či vyjádřit své poděkování lidem, kteří pracují a pomáhají osobám se zdravotním postižením.

 

Cena je udělována v následujících kategoriích:

 

Kategorie I – Profesionál,

Kategorie II – Dobrovolník/Filantrop,

Kategorie III – Poskytovatel sociálních služeb,

Kategorie IV - Cena Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením

 

Formuláře lze podat elektronicky na www.duhovekridlo.cz, zaslat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo poštou na adresu NRZP ČR Pardubického kraje, K Blahobytu 1763, 530 02 Pardubice-Zelené Předměstí.

Kontaktní osobou je Lenka Skokanová, tel. 736 751 202, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Výsledky ceny Duhové křídlo 2023 budou slavnostně vyhlášeny a nominovaní své ceny převezmou dne 20. září 2023 ve Svitavách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje vyhlašují v tomto roce již 11. ročník ceny „Duhové křídlo“.

Cena je udílena zaměstnancům, organizacím a dobrovolníkům, kteří pracují v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Záštitu převzal a patronem celé akce je pan Pavel Šotola, radní Pardubického kraje.

 

Cena je udělována v těchto kategoriích:

kategorie I. – Profesionál

kategorie II. – Dobrovolník/Filantrop

kategorie III. -  Poskytovatel sociálních služeb

kategorie IV. – Cena Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením

 

Od 1. března do 30. června 2023 mohou  fyzické i právnické osoby podávat návrhy na nominace do jedné nebo více kategorií.  Formuláře lze vyplnit a elektronicky podat na www.duhovekridlo.cz, ke stažení jsou též na portálu www.duhovenoviny.cz.

Nominace je možné zaslat také elektronicky, na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně poštou na adresu NRZP Pardubického kraje, K Blahobytu 1763, 530 02 Pardubice-Zelené Předměstí.

 

Uzávěrka přijatých návrhů je 30. června 2023.

 

V případě zájmu či dotazů rádi poskytneme více informací.

Těšíme se na Vaši spolupráci a účast!

 

Vyhlášení vítězů všech kategorií a slavnostní předání cen se uskuteční dne 20. září 2023 ve Svitavách.

Aktuální informace a fotogalerie nejen z loňského předávání cen na www.duhovekridlo.cz

Pardubice – Duhové křídlo, tedy ocenění organizací a jednotlivců pracujících v sociálních službách a ve prospěch osob se zdravotním postižením, oslavilo letos 10 let v kongresovém sále Paláce Pardubice. Poděkování a ocenění převzali jednotlivci i organizace, u kterých porota ocenila podíl na mimořádně prospěšných aktivitách v této oblasti. O příjemnou atmosféru na vyhlášení se postaralo trio Chanson CouCou.

Duhové křídlo organizují Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje. Porotci každoročně vybírají z mnoha zaslaných nominací z celého Pardubického kraje. „Duhové křídlo je především poděkováním lidem, kteří dobře a obětavě dělají svou práci v sociálních službách a pro osoby se zdravotním postižením. Sice porota vybere v každé kategorii vždy jednoho vítěze, ale poděkování patří všem. Lidé, kteří působí v sociálních službách ať už jako profesionálové nebo dobrovolníci, mají za sebou další perný rok a v mnoha případech byli v mimořádných podmínkách pro své klienty druhou rodinou,“ uvedl předseda poroty, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Mezi profesionály zvítězila Hana Janiková, ředitelka Rodinného Integračního Centra v Pardubicích. Tam se starají nejen o děti s diagnózou poruchy autistického spektra, ale i o jejich soužití s rodinou a dalším okolím. Za zmínku stojí například komunitní služba Homesharing, za kterou tento rok získalo Rodinné integrační centrum cenu Inovace v sociálních službách.

Dalšími finalistkami v této kategorii byly Pavlína Břeňová, která pracuje jako vedoucí pobočky Naděje v sociálně vyloučené lokalitě v České Třebové, kde obětavě pomáhá všem potřebným obyvatelům, a Jitka Kratochvílová z pardubické poradny Národní rady osob se zdravotním postižením.

Mezi dobrovolníky byla oceněna Olga Radimecká, která se ve svém volném čase věnuje skupinám dospělých a malých dětí, s cílem naučit je společně běhat, sportovat a užívat si pohybu. Realizuje také přednášky na téma zdravý životní styl, a cvičení ve fitness. Olga nechybí nikde, kde se potkává pohyb s pomocí potřebným a významně se zapojila také do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Dalšími oceněnými finalistkami byly Zdena Brandejsová, vedoucí aliance pro ženy s rakovinou prsu ve Svitavách a Libuše Bombačová ze Svazu tělesně postižených v Heřmanově Městci.

V Kategorii Poskytovatel sociálních služeb bylo letos oceněno Duhovým křídlem Centrum J. J. Pestalozziho, které po 30 letech činnosti patří k největším neziskovkám v Pardubickém kraji a na Vysočině. Organizace poskytuje 10 sociálních služeb a zaměstnává 72 odborníků z řad psychologů, psychoterapeutů, speciálních pedagogů a sociálních pracovníků. Má pověření k výkonu sociálně právní ochrany dětí, pomáhá obětem trestných činů a v posledních pěti letech poskytuje také služby v oblasti oddlužení. Každoročně jím projde na 2 200 lidí.

Další ceny získaly také Sociálně aktivizační služby organizace Tamtam v Pardubicích za pomoc osobám neslyšícím či nedoslýchavým a Domov Na cestě, který je poskytovatelem komunitních služeb pro osoby s duševním onemocněním.

Cenu Michala Hašta za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením převzala Danuše Fomiczewová. Ta byla až do roku 2020 ředitelkou Domova u fontány, kde se za jejího vedení významně zvýšila kvalita poskytovaných služeb. Paní Fomiczewová se i nadále věnuje školení, vzdělávání, a lektorské činnosti týkající se péče o klienty s demencemi a paliativní péče.

Cenu radního Pardubického kraje Pavla Šotoly letos získal Petr Kvapil. Tohoto sedmdesátníka sice v mládí připoutal úraz na vozíček, ale ani to ho neodradilo od vlastního podnikání v opravách kol. Dnes provozuje vlastní cykloservis a zároveň je úspěšným šachistou. „Pan Petr Kvapil je vzorem člověka, pro kterého vozík není překážkou a který i přes své těžké zdravotní postižení dokáže žít život plnohodnotně, jeho přístup k životu je inspirací pro ostatní,“ uvedl Pavel Šotola.

 

Vážení přátelé,

co nejsrdečněji si Vás dovolujeme pozvat na jubilejní, v letošním roce již desátý ročník ceny Duhové křídlo 2022.

Slavnostní předávání cen se uskuteční dne 22. 9. 2022 od 15:00 hodin, v kongresovém centru CONGRESS CENTRE, ATRIUM Palác Pardubice.

Program:
15.00 – 16.30     vyhlášení kategorií a předání cen Duhové křídlo
16.30 – 17.00     koncert Chanson Trio CouCou
17.00 – 18.30     slavnostní raut

Moderuje Zuzana Nováková.

Kongresové centrum je součástí obchodního domu ATRIUM Palác Pardubice, konferenční sál se nachází ve třetím podlaží a prostředí celého OD je bezbariérové.

Velmi dobrá dostupnost MHD z vlakového i autobusového nádraží, v těsné blízkosti obchodního domu se nachází několik autobusových a trolejbusových zastávek.

V případě dopravy vlastní automobilem, je k parkování možné využít velké podzemní parkoviště v suterénu obchodního domu (1. hodina zdarma, dále pak 30Kč/1 hod.). Po předchozí domluvě lze zajistit 24 hodinový parkovací lístek za poplatek 100Kč (kontaktní osoby níže).

Pozvánka je určena pro dvě osoby, je však možný doprovod i více hostů. Prosíme o potvrzení Vaší účasti do 26. 8. 2022, s uvedením počtu míst k rezervaci, na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě jakýchkoliv dotazů se nás neváhejte obrátit.
Kontaktní osoby: Lenka Skokanová: 736 751 202, Edita Moučková: 727 942 327.

Těšíme se na setkání s Vámi.